פיינאפל גירל > סיפורי סקס > קונדומים: מדריך מקיף

קונדומים: מדריך מקיף

קונדומים הם בין אמצעי המניעה הנפוצים ביותר בעולם. למרות שלעתים קרובות טועים לחשוב שמדובר במטעמי נוחות, קונדומים אפשרו למיליוני אנשים בגיל הפוריות להישאר פעילים מינית תוך הימנעות או עיכוב הריון לא מתוכנן והגנה מפני זיהומים מסוימים המועברים במגע מיני (STI). מדריך זה מבקש להסביר כמה עובדות מפתח סביב קונדומים וכיצד הם עובדים.

מהו קונדום?

קונדום הוא נדן דק ורך העשוי מלטקס, פוליאיזופרן או פוליאוריתן הנלבש על הפין במהלך יחסי מין כדי להפחית את הסיכויים להריון או להעברת מחלות מין. קונדומים מגיעים לעתים קרובות משומנים כדי להפחית את החיכוך, והם זמינים במגוון גדלים, צבעים ומרקמים. קונדומים נחשבים לאחת הצורות היעילות ביותר של אמצעי מניעה ויכולים גם לספק הגנה נוספת מפני מחלות מין כאשר משתמשים בהם כראוי.

סוגי קונדומים ויעילותם

שלושת סוגי הקונדומים העיקריים הם קונדומים גבריים, קונדומים נשיים וקונדומים פנימיים. קונדומים גבריים הם אמצעי המניעה הנפוץ ביותר. הם עשויים מחומר דק ונמתח כגון פוליאוריתן, לטקס או פוליאיזופרן ומתאימים מעל הפין. קונדומים גבריים יעילים ב-98% במניעת הריון כאשר משתמשים בהם נכון ויכולים גם לסייע בהגנה מפני מחלות מין.

קונדומים נשיים הם אמצעי מניעה פחות נפוץ והם עשויים גם מחומר דק ונמתח כגון פוליאוריתן, פוליאיזופרן או ניטריל. קונדומים נשיים מעט פחות יעילים במניעת הריון מאשר קונדומים גבריים ואינם מומלצים לשימוש במים. עם זאת, הם יעילים בהגנה מפני מחלות מין כאשר נעשה בהם שימוש נכון.

קונדומים פנימיים, הידועים גם בשם קונדומים נשיים, הם סוג חדש יחסית של אמצעי מניעה. קונדומים פנימיים מוחדרים לנרתיק וניתן להשתמש בהם הן למין אנאלי והן למין בנרתיק. קונדומים פנימיים יעילים ב-91-95% במניעת הריון כאשר משתמשים בהם נכון ויכולים גם לסייע בהגנה מפני מחלות מין.

היתרונות של קונדומים

ישנם מספר יתרונות לשימוש בקונדומים למניעת הריון והגנה מפני מחלות מין. ראשית, קונדומים זמינים באופן נרחב וקל לגישה. הם גם סבירים ולעתים קרובות מגיעים ללא צורך במרשם. לבסוף, קונדומים יכולים גם לעזור להפחית את הסיכון לפתח בעיות פוריות ו / או בריאות מינית מסוימות, כגון מחלות דלקתיות באגן, אנדומטריוזיס, והריון חוץ רחמי.

כיצד להשתמש בקונדומים

אתר מומלץ
קונדומים הם היעילים ביותר כאשר משתמשים בהם בצורה נכונה ועקבית בכל פעם שאדם מקיים יחסי מין. בעת שימוש בקונדום גברי, יש להניח אותו על פין זקוף לפני כל מגע באיברי המין. יש לגלגל את הקונדום עד לבסיס הפין כדי להבטיח שהוא נשאר במקומו. לאחר שפיכה, יש להסיר את הקונדום – בזמן שהפין עדיין זקוף – על ידי משיכה עדינה שלו. יש לנקוט באותם צעדים בעת שימוש בקונדומים נשיים או פנימיים.

חשוב גם לזכור כי אין לעשות שימוש חוזר בקונדומים – בכל פעם שאדם מקיים יחסי מין עליו להשתמש בקונדום חדש. בנוסף, אין להשתמש בקונדומים בשילוב עם חומר סיכה המכיל שמן או מוצרים מבוססי נפט, שכן אלה עלולים לפגוע בחומר ולהפחית את יעילותו.

סיכונים של קונדומים

קונדום אינו מבטיח הגנה מפני הריון ומחלות מין, וישנם סיכונים מסוימים הקשורים לשימוש בהם. לדוגמה, קונדומים יכולים להיפגע על ידי חפצים חדים (למשל ציפורניים או טבעות) ויכולים להוביל לקרע או צורות אחרות של כישלון. בנוסף, קונדומים יכולים גם להישבר או להחליק במהלך יחסי מין, ולכן יש לנקוט משנה זהירות כדי לוודא שהם משמשים כראוי.

שאלות נפוצות

ש: עד כמה קונדומים יעילים במניעת הריון?

ת: קונדומים גבריים יעילים ב-98% במניעת הריון כאשר משתמשים בהם נכון וקונדומים נשיים ופנימיים יעילים ב-91-95% כאשר משתמשים בהם נכון.

ש: האם קונדומים יכולים להגן מפני כל מחלות המין?

ת: קונדומים יכולים לסייע בהגנה מפני מחלות מין מסוימות, אך הם אינם מספקים הגנה מלאה. חשוב לדון בסיכונים הקשורים למחלות מין מסוימות עם הרופא שלך ולשקול צורות אחרות של אמצעי מניעה או הגנה.

נערות ליווי: הנערות ליווי המקצועיים לכל אירוע

נערות ליווי: הנערות ליווי המקצועיים לכל אירוע

נערות ליווי הן בנות לוויה מקצועיות שיכולות לספק חוויה מרתקת ונעימה לאדם המחפש חוויה מהנה. בין אם מדובר באירוע אישי או…

אילת – המקום שבו ההרים פוגשים את הים

אילת – המקום שבו ההרים פוגשים את הים

ברוכים הבאים לאילת, העיר הדרומית ביותר בישראל, השוכנת לחופי הים האדום. אילת מציעה שילוב ייחודי של חופים חוליים, מים צלולים ונוף…

טיפים לסקס לסיפוק טוב יותר: כל מה שאתה צריך לדעת

טיפים לסקס לסיפוק טוב יותר: כל מה שאתה צריך לדעת

להפיק את המרב מהזמן שלך בין הסדינים זה משהו שכולנו שואפים אליו. עם הידע הנכון, הגישה הנכונה והכלים הנכונים, אתם יכולים…